Adresas: Taikos g. 4-1, LT-26112 Elektrėnai
Tel. nr.: +370 528 34415
El. paštas: aidas@ramunelesvaistine.lt
Slenka plaukai? Lūžinėja nagai ir skilinėja aplink juos esanti oda? Atsirado strijų ar raukšlelių po akimis? O galbūt kas rytą priėję prie veidrodžio susierzinate, nes veidą beria baisiais spuogais? Greičiausiai galvojate, kad be brangių kosmetikos priemonių neapsieisite? Pasirodo, kad pirma derėtų pasidomėti, kokių natūralių priemonių turite namų vaistinėlėje. Juk dar močiučių naudota medetkų tinktūra, čemeryčių vanduo ar kamparo aliejus gali pagelbėti ne ką mažiau nei prabangūs, cheminių konservantų prisotinti kremai ar losjonai su aukso dulkėmis ar perlų ekstraktu…
Čemeryčių vanduo – ne tik utėlėms naikinti
Ne paslaptis, kad šis tradicinis vaistinis preparatas – puiki priemonė galvinėms utėlėms naikinti. Tačiau teigiama, kad senoliai šią tinktūrą naudojo ir norėdami sustabdyti plaukų slinkimą ir paskatinti augimą. Norintieji išbandyti šį senovinį metodą gali prieš trinkdami plaukus galvos odą įmasažuoti šiuo preparatu. Yra manančių, kad naudojant čemeryčių vandenį plaukai ima augti sparčiau dėl to, kad jis pasižymi kraujotaką aktyvinančiu poveikiu, o tai reiškia, kad plaukų folikulai geriau aprūpinami reikiamomis medžiagomis. Tiesa, medikai perspėja, kad ilgą laiką šio preparato vartoti negalima.
Stebuklingasis ricinos aliejus
Kaip žinia, ricinos aliejus pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu, tačiau, žinoma, jį geriant. Tačiau pasirodo, kad šis aliejus labai tinka ir išoriniam naudojimui. Štai kelios paslaptys, padėsiančios puoselėti plaukų, odos ir nagų grožį pasitelkus į pagalbą būtent ricinos aliejų:
Kamparo aliejus – pagalba senstančiai odai
Vartojamas išoriškai kamparo aliejus dirgina odoje esančias nervų galūnes, todėl toje vietoje pagerėja kraujotaka, spartėja medžiagų apykaita. Ši priemonė, gaunama iš kamparmedžio, medicinoje naudojama skausmui malšinti, kai skundžiamasi raumenų, sąnarių ar sausgyslių uždegimui. Tačiau pasirodo, kad kamparo aliejus gali būti naudingas ir probleminei odai. Ne veltui jis kaip sudedamoji dalis neretai įtraukiama į kremų bei kitų grožio pramonės gaminių sudėtį. Kamparo aliejus pasižymi antibakteriniu, raminamuoju, odą lyginančiu poveikiu, todėl tinka bėrimams, randeliams gydyti, sudirgusiai odai raminti, senstančios odos būklei gerinti ir raukšlėms lyginti. Puikus sprendimas – į mėgstamą namų gamybos kaukę odai įlašinti 3–6 lašus kamparo aliejaus. Teigiama, kad jo poveikis pastebimas jau po pirmo naudojimo. Tiesa, verta nepamiršti, kad kamparo aliejus taip pat gali sukelti alergiją, todėl prieš jį naudojant reikėtų atlikti vadinamąjį jautrumo testą.
Medetkų tinktūra – kovai su spuogais
Teigiama, kad kovai su šiais daugybę nemalonumų sukeliančiais spuogais natūralios medicinos šalininkai siūlo pasitelkti medetkų nuovirą. Tiesa, tie, kurie norėtų procesą supaprastinti, gali įsigyti medetkų tinktūros. Šis tradicinis augalinis vaistinis preparatas ne tik natūralus, bet ir ypač veiksmingas. Jame esantis etanolis dezinfekuoja, valo ir sausina spuoguotą odą. O medetkos, kaip žinia, pasižymi sutraukiamuoju, antibakteriniu ir uždegimo slopinamuoju poveikiu. Jose gausu karotino, jodo ir magnio – medžiagų, kaip teigiama, skatinančių odos atsinaujinimą. Ne veltui medetkos įvairioms ligoms gydyti naudojamos dar nuo Antikos laikų. Tiesa, derėtų nepamiršti, kad tinktūros yra stipresnės už įprastus nuovirus ar užpilus, todėl jas derėtų naudoti mažesniais kiekiais. Taigi pakanka tik pamerkti vieną švarios vatos lazdelės galiuką į medetkų tinktūrą ir bent du kartus per parą juo patepti tik patį spuogą. Dar daugiau – derėtų nepamiršti, kad medetkų tinktūra, kaip ir bet kurie kiti vaistai bei kosmetikos priemonės, gali sukelti alergiją, todėl jį pirmiausia derėtų išbandyti ant vidinės riešo ar alkūnės pusės ir įsitikinti, ar nedirgina odos.
Jei susimušėte ar nudegėte saulėje
Tikriausiai visi bent kartą gyvenime esame turėję kraujosruvų, liaudiškai vadinamų „mėlynėmis“. Šiltuoju metų sezonu apnuoginus kūną jos itin krenta į akis ir, deja, tikrai nepuošia. Teigiama, kad kraujosruvų gijimą gali paskatinti medetkų tinktūra, todėl sumušimo atveju – tai nepakeičiama pagalbininkė. Tereikia šiuo tirpalu 2–4 kartus per dieną tepti sumuštą vietą. Patinimą mažina ir kraujosruvas gydo ir arnikų tinktūra, medicinoje naudojama raumenų skausmui ir sustingimui bei sumušimams gydyti. Pažeistą vietą šiuo preparatu taip pat reikėtų tepti bent 2 kartus per dieną. Sulaukus saulėtų ir karštų dienų itin aktualus ir kitas negalavimas – odos nudegimas. Juk raudona nudegusi nosis ar grožio neprideda, tiesa? Gera žinia ta, kad jei nudegimas nestiprus, taip pat gali pagelbėti minėta medetkų tinktūra. Jei po iškylos lauke oda labai paraudo, ėmė perštėti, vietoje brangių kremų galima panaudoti praskiestą šios tinktūros tirpalą (arbatinis šaukštelis tinktūros stiklinei vėsaus vandens). Juo suvilgyti švarų rankšluostį, dėti ant nudegusios odos ir palaikyti apie 15 minučių. Toks kompresas veikia antibakteriškai, pagreitina odos atsinaujinimą, ją ramina.